Bina Otomasyonu Kontrol Uygulamaları

Bilgisayar Bağlantısı

Sistemde modüller arzu edilen görev ve fonksiyonlarına göre programlandıktan sonra bilgisayar bağlantısı olmaksızın çalışmaktadır. Ancak arzu edildiği takdirde sisteme ait tüm bilgiler bilgisayar ekranından grafik olarak izlenebilmekte ve ekrandan tüm sistemlere kumanda edilebilmektedir.

Görüntülü Bilgi ve Kumanda Panelleri

Sisteme ait bilgi ve alarm ikazları Info Display’ler üzerinden yazılı-sesli olarak algılanabilir ve sistemlere kumanda edilebilir.

 

Ayrıca LCD Touch Panel üzerinden sistemdeki çeşitli cihazların durumları hakkında (aydınlatma, ısıtma, panjur,güvenlik vb.) bilgiler alınabilir ve sistemdeki cihazlara  kumanda edilebilir. Kullanıcı ihtiyaçları ve yetki  seviyelerine göre özelliklere sahip olan  Panel  ile  zamana bağlı çalışmalar , similayson çalışma karakteristliği ve kullanıcının özel ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde ayrıcalıkları vardır.

Telekontrol

Uzaktan izleme ve kumanda amaçlı olarak sisteme dahil edilecek olan Telekontrol cihazı ile sistemden durum raporu alınabileceği gibi açma/kapama ve durum değiştirme kumandaları verilebilmektedir. Aynı zamanda güvenlik amaçlı olarak cihaz oluşabilecek alarm durumunu otomatik olarak önceden belirlenen üç ayrı telefon numarasını arayarak ilgiliyi bilgilendirmektedir.

Hava Durumu

Sisteme dahil edilen hava istasyonundan alınacak; rüzgar şiddeti, yağmur, ısı, günışığı ve iç ışık bilgilerine bağımlı olarak; aydınlatma, ısıtma/soğutma, panjur ve tente gibi motorlu kumandalar ve bahçe sulaması gibi özel kumanda işlevleri yerine getirilebilmektedir.

Zamana Bağlı İşlemler

Tüm sistem fonksiyonları yıl bazında günlük, haftalık ve aylık programlama ile zamana bağımlı olarak kontrol edilebilmektedir.

Facebook'ta Paylaş Sık Kullanılanlara Ekle! AnaSayfam Yap Powered by Asitane Bilişim